32.8 C
Skopje

Mexhiti: Për BDI-në është ideale që të ketë zgjedhje të parakohshme

Pajtohem plotësisht që për Bashkimin Demokratik për Integrim është ideale që të mbahen zgjedhje të parakohshme parlamentar. Kështu është shprehur nënkryetari i BDI-së, Izet Mexhiti në emisionin Klan Debat përballë gazetares Xhumadije Ibrahimi.

Sipas Mexhitit partisë së Taravarit dhe të tjerët si ai kërkojnë që të formohet shumicë e re parlamentare dhe të prolongohet sa ma gjatë mbajtja e zgjedhjeve me qëllim që këta të forcohen e më pas të dalin në zgjedhje.

“Në këtë rast nëse dikujt i konvenon të ketë zgjedhje të parakohshme nga të cilat do të dilte një qeveri stabile është ata që janë fitues në këto zgjedhje, është VMRO-DPMNE në kampin maqedonas dhe BDI në bllokun politik shqiptar, eventualisht BESA mund të fitoj diçka për të shprehur euforinë që ka marrë Tetovën”, është shprehur Mexhiti.

TË FUNDIT

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...