0.8 C
Skopje

Mehazi: Zoti na ruajt prej VMRO-ASH dhe LEVICËS

Ngjarjet e fundit në RMV i ka komentuar edhe profesori Sulejman Mehazi. Ky i fundit është shprehur se duhet të na ruaj Zoti nga partitë nacionaliste VMRO-Levica-ASH.

“Për hajër e Zoti na ruajt prej partive nacionaliste VMRO-Levica-ASH në qeverinë e ardhshme të RMV-së!”, është shprehur Sulejman Mehazi.

“Qytetarët i kuptojnë lojërat e partive politike, ama, një gjë dihet se koalicioni, LSDM-Besa-BDI, i kanë çuar proceset fqinjësore guximshëm përpara me Greqinë, duke ndërruar kushtetutën nga Republika e Maqedonisë në Republika e Maqedonisë Veriore, prej gjithë politikanëve maqedonas, kryeministri Zoran Zaaev, ka qenë më i përshtatshëm e më i dashur për shqiptarët e kësaj republike”, ka thënë Mehazi.

 

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...