29.8 C
Skopje

Alternativa u anashkalua nga negociatat me VMRO-DPMNE ditën e premte

Skender Rexhepi-Zejdi sonte në ClickPlus ka komentuar edhe takimin të cilin e kanë bërë kryetari i Aleancës, Sela dhe se Alternativa ka qenë e anashkaluar në këtë takim.

“Ne jemi anashkaluar nga takimi ku janë bërë negociatat ditën e premte mes ASH-s dhe VMRO-së. Si partner i koalicionit ne e kemi pasur për detyrë të marrim pjesë. Kryetari Afrim Gashi nuk ka qenë në vend, ishte jashtë vendit por kam mundur që unë të jem prezent dhe megjithatë nuk kam qenë i ftuar në atë takim”, është shprehur Zejdi.

Megjithatë Zejdi është shprehur duke thënë kështu: “Në asnjë diskutim nuk ka qenë Levica e paraparë për tu bërë pjesë e kësaj marrëveshjeje”.

TË FUNDIT

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...

Balerina ukrainase në frontin e luftës Ukrainë-Rusi

Që nga fillimi i luftës Rusi-Ukrainë, kjo e fundit është mbrojtur nga burrat ukrainas të vendosur në vijat e frontit. Mirëpo, në fillimet e...

Rritje e infektimeve me COVID-19, 798 raste të reja brenda javës

Brenda javës, rastet me COVID-19 kanë shënuar një rritje në Kosovë duke arritur 798 raste të reja brenda javës. Përgjatë 24 orëve të fundit janë...