14.8 C
Skopje

A duhet shqiptarët të shkojnë me Levicën dhe VMRO-në kundër NATO-s, Evropës dhe Marrëveshjes së Ohrit?

Një gabim i madh ose një lëvizje e pamenduar e tre partive shqiptare Aleanca, Alternativa dhe Besa kanë bërë që shumë shqiptarë të revoltohen me këto tre parti. ASH-AAA-BESA bënë marrëveshje me VMRO-në dhe Levicën për ta rrëzuar Qeverinë e cila udhëhiqet nga LSDM-BDI si parti më të mëdha.

Shqiptarët e duan NATO-n, BE-në dhe e përkrahin Marrëveshjen e Ohrit ndërsa partitë anti-shqiptare si VMRO-ja dhe Levica e megjithatë kjo e dyta e cila është shfaqur haptazi kundër NATO-s, Evropës dhe Marrëveshjes së Ohrit ka bërë që shqiptarët të revoltohen shumë me tre partitë shqiptare të cilat e bënë këtë “Koalicion të turpit” siç po quhet në opinion.

E ardhmja e shqiptarëve është me NATO-n me BE-në dhe gjithmonë me aleatët tanë të përhershëm Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Shqiptarët nuk kanë vota për të dhënë për VMRO-në dhe Levicën. Vota e shqiptarëve në rast se kalon në këto dy parti atëherë do të rikthehet “Gruevizmi”, do të kemi ngecje në rrugëtimin drejt BE-së, probleme me shtetet fqinje dhe destabilizim të situatës. Me një fjalë do të kemi varrosje të punëve të mira të cilat janë kryer deri më sot.

Pra, shqiptarët duhet të mendojnë mirë se kujt po ia besojnë udhëheqjen e shtetit. Ku po e japim votën e tyre dhe kë duhet ta mbështesin për t’i ecur proceset madhore të shtetit dhe interesat e përbashkët në të mirë të të gjithëve.

TË FUNDIT

ALI AHMETI : Kombi sot duhet, nderohet dhe bashkohet me vepra

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar popullin shqiptar me rastin e ditës së flamurit. Ahmeti mes tjerash ka shkruar;109 vjetori i...

Ky është mesazhi i Grubit për 109 vjetorin e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook...

Rexhepi: Kjo ditë e madhe e kombit tonë, sot e përjetë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë

Deputeti Kastriot Rexhepi ka uruar festën e 28 nëntorit, duke shkruar se kjo ditë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë. Urimi i deputetit...

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit. Më poshtë mund të lexoni...

BERZH: Termocentrali i parë diellor në Oslomej, do të reduktohen ndjeshëm emetimet e CO2

BERZH sot ka njoftuat për investimin e ri në Oslomej, përkatesisht ndërtimin e termocentralit diellor. Krenarë që po investohet në inovacionin e gjelbër në Maqedoninë...