14.8 C
Skopje

Hoxha: “Viktima” e Mickoskit mos merret me Levizjen BESA

Pas akuzave të bëra nga kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela një natë më parë në emisionin Click Plus ndaj Lëvizjes Besa, sot ka reaguar sekretari i kësaj partie Arjanit Hoxha, shkruan nmk-post

Në një status në rrjetin social facebook ai ka shkruar:

“Floktë e gjata e mend e shkurtëra!

Paska fol “viktima” e Mickoskit diçka për Lëvizjen BESA duke trilluar dhe sajuar gënjeshtra dhe të pavërteta, rreth asaj që ka ose nuk ka struktrura të mirëfillta në Lëvizjen BESA. Ky politikan i mjerrë që çdoherë gabon adresat, si duket nuk ka si ta mbuloj humbjen në zgjedhje dhe që për çdo ditë i largohen njerëzit nga partia, disa madje edhe duke u rahur nëpër zyrat e degëve mes vete, dhe tani ja paska fajin Lëvizja BESA.

Ky tip manipulanti dhe soj i politikanëve që duan të jenë lider i krimit dhe strukturave kriminale, duhet të jap llogari për atë që humbjen nuk e kërkon në oborrin e vet por në strukturat e partive tjera.

Sa i takon asaj se sa antarë të komisioneve zgjedhore ka patur Lëvizja BESA, lideri i stisur, shpërfytyruesi i të vërtetës dhe rrenacak, le të jep sqarim në zgjedhjet presidenciale se si kryetarët degëve të partisë së tij nuk kishin emra të plotsojnë komisionet zgjedhore dhe 5 në 12 nuk e përmbushën numrin edhe pse i kërkonin 50% të komisionerëve.

Zgjedhjet lokale janë afër dhe po ky i njejti “lider” ta shohim se te cila parti oponente do ta kërkojë përgjegjësinë e humbjes të zgjedhjeve.

Deri atëhere i bëj një apel le ti mban struktruat, se kot po mundohet ti mashtron se do ketë zgjedhje dhe se do vjen në Qeveri kur ai e din shum mirë se derisa vazhdon të jetë lider i grupeve kriminale nuk mund as të endërron të merr mbështetjen e shumicës së shqiptarëve.

Pastro oborrin tënd, pastaj komento të tjerët!”, ka shkruar Arjanit Hoxha.

Burimi: Nmk-post

TË FUNDIT

ALI AHMETI : Kombi sot duhet, nderohet dhe bashkohet me vepra

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar popullin shqiptar me rastin e ditës së flamurit. Ahmeti mes tjerash ka shkruar;109 vjetori i...

Ky është mesazhi i Grubit për 109 vjetorin e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook...

Rexhepi: Kjo ditë e madhe e kombit tonë, sot e përjetë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë

Deputeti Kastriot Rexhepi ka uruar festën e 28 nëntorit, duke shkruar se kjo ditë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë. Urimi i deputetit...

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit. Më poshtë mund të lexoni...

BERZH: Termocentrali i parë diellor në Oslomej, do të reduktohen ndjeshëm emetimet e CO2

BERZH sot ka njoftuat për investimin e ri në Oslomej, përkatesisht ndërtimin e termocentralit diellor. Krenarë që po investohet në inovacionin e gjelbër në Maqedoninë...