18.8 C
Skopje

VMRO dhe Levica ia servuan faturën Selës dhe Kasamit për Tetovën dhe Gostivarin

 

Pas zgjedhjeve lokale dhe përkrahjes që VMRO dhe Levica i dhanë Aleancës për Shqiptarët dhe Lëvizjes Besa për Tetovën dhe Gostivarin, është e qartë se Mickovski dhe Apasiev ua servuan tashmë faturën Selës dhe Kasamit duke i detyruar të qëndrojnë në përkrahje të tyre në tentativën për shumicë të re parlamentare.

Sela dhe Kasami kanë pranuar këtë edhe përkundër faktit të njohur për qëndrimet antishqiptare të këtyre dy subjekteve politike maqedonase.

TË FUNDIT

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve: Ka grurë nuk duhet të ketë frikë

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve, Muhamet Farizi, ka deklaruar se Kosova nuk rrezikon të mbesë pa grurë dhe se qytetarët nuk duhet të kenë...