0.8 C
Skopje

Profesor Kalisi: BESA dhe ASH produkt i tradhëtive

Profesori Kalisi thotë se BESA dhe ASh tani më janë produkt i tradhëtive.

“Nese do isha shqiptar i Maqedonise dhe te kisha mundesi te zgjidhja ndermjet dy opsioneve per te lidhur koalicione me BDI apo me ASH+BESA, padyshim do zgjidhja opsionin BDI. Per nje arsye logjike fare te thjeshte edhe Besa e tanishme edhe ASH ja jane produkt i tradhetive. Njehere nese tradheton, pse te mos e besh perseri?!” ka shkruar Kalisi.

Ndryshe sot kanë reaguar shumë figura politike dhe opinionist të vendit dhe rajonit pas koalicionit duke e quajtur koalicion i LEVIC-ës e dikush koalicion i turpit./TS/

 

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...