29.8 C
Skopje

Mickoski: Ne fituam në Gostivar dhe Tetovë

Kryetari i VMRO-së duket se është tejet i gëzuar për fitoren e Taravarit dhe Kasamit në Gostivar e Tetovë.

Fitorja e Aleancës dhe Lëvizjes Besa i ka ardhur për qejfi edhe VMRO-së. Nëpërmjet këtyre dy partive shqiptare edhe maqedonasit e më saktësisht VMRO-ja do të ketë dorë në udhëheqje. Shqiptarët edhe njëherë po ndjehen të tradhëtuar se kë e kanë votuar dhe në të mirë të kujt kanë shkuar votat e tyre.

“Ne kemi fituar në Gostivar dhe në Tetovë” është shprehur Mickoski në konferencë.

VMRO-ja antishqiptare që tani ka nisur ta gëzojë fitoren edhe në qytete me shumicë shqiptare dhe e gjitha kjo është falë partive si Aleanca, Alternativa dhe Besa. Ky trekëndësh i turpit siç po quhet nga shqiptarët e përdhosi votën shqiptare dhe e bëri vegël të partive maqedonase.

Revolta e shprehur në rrjete sociale nga qytetarët duket se do të jetë dënim i madh për këto tre parti shqiptare të cilat vetëm për karrige i shitën interesat e shqiptarëve në vend.

TË FUNDIT

ITSHKSH: Shkulja e bredhit të Nënë Terezës, akt barbar!

Nga Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup sot kanë reaguar për shkuljen e bredhit të Nënës Terezë në sheshin e...

Merko: Dita e pavarësisë së SHBA-së është moment kyç për demokracinë dhe historinë botërore

Kryetari i Komunës së Strugës z. Ramis Merko uron 4 Korrikun, festën e madhe kombëtare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dita e pavarësisë së...

Zv/ministri Bushi: Gëzuar 4 Korrikun Amerikë, mike e RMV-së dhe aleate e shqiptarëve

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nazim Bushi sot përmes një fraze të presidentit historik të SHBA-ve, John F. Kennedy në faqen e tij zyrtare në facebook...

Konsultimet për propozimin francez, Kovaçevski sot takon Selën

Vazhdojnë konsultimet për propozimin francez për fillimin e negociatave inkuadruese të Republikës së Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian. Për sot në orën 11...