-4.2 C
Skopje

LAJMI I FUNDIT/ 3 deputet shqiptar tërhiqen, ndjehen të mashtruar nga VMRO DPMNE

Shumica e re parlamentare e aluduar nga VMRO, ASH, Lëvizja Besa dhe Levica duket se shumë shpejtë mbaroi pasiqë tre deputet shqiptarë janë larguar nga ky koalicion.

Sipas burimeve në teren, të tre deputetët shqiptar të cilët ishin pjesë e kësaj shumicë kanë tërhequr nënshkrimet e tyre sepse janë ndjerë të mashtruar nga VMRO-DPMNE.

Me tërheqjen e tre deputetëve shqiptar nga ky koalicion, dështon edhe formimi i shumicës së re parlamentare të cilën e paralajmëroi Mickoski e Taravari.

Orët e fundit kanë qarkulluar shumë zëra se Qeveria e paralajmëruar e Mickoskit dhe partive tjera nuk po realizohet. Edhe pse Halil Snopçe doli dhe tha se numrat i kanë, emra tjerë po e demantojnë këtë gjë.

Tre deputet shqiptar janë ndjerë të mashtruar nga VMRO dhe kështu nuk pranojnë të hynë në një Qeveri ku aty bën pjesë Apasievi.

BDI nuk mund të rrëzohet lehtë dhe jo më shumë me Apasievin.

Këtë duhet ta dinë partitë e vogla shqiptare, ata të cilët e keqpërdoren votën shqiptare dhe e përdhosën atë duke ia dhuruar thuajse të gjitha Mickoskit.

TË FUNDIT

Grubi: Filmi ZGJOI po na bënë krenarë të gjithëve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashëksive, Artan Grubi ka shprehur përkrahjen për filmin ZGJOI i cili po konkuron...

Grubi: Presidenti Radev përshëndeti seancën e përbashkët Sofje-Shkup

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi në rrjetin social Facebook ka njoftuar opinionin e gjerë për...

Reagon Muamed Sejdini: Shpërthimi para shtëpisë së Dukës, një akt i shëmtuar!

Shpërthimi me tritol në shtëpinë e presidentit të FSHF-së, Armand Duka, ka ngjallur reagime nga më të shumtat nga njerëz të skënës së sportit...

Maqedonia e Veriut shënon përparim në luftën kundër korrupsionit

Pas rezultatit më të keq të vitit të kaluar dhe vendit të 111-të në listën e perceptimit të korrupsionit, Maqedonia këtë vit po përparon...

Komuna e Strugës nënshkroi memorandum bashkëpunimi me EuroStep-Shkup

Me rastin e organizimit të biznis panairit për peshk dhe peshkim, sot në hapësirat e Komunës së Strugës u mbajt takim mes kryetarit Ramis...