31.8 C
Skopje

LAJMI I FUNDIT/ 3 deputet shqiptar tërhiqen, ndjehen të mashtruar nga VMRO DPMNE

Shumica e re parlamentare e aluduar nga VMRO, ASH, Lëvizja Besa dhe Levica duket se shumë shpejtë mbaroi pasiqë tre deputet shqiptarë janë larguar nga ky koalicion.

Sipas burimeve në teren, të tre deputetët shqiptar të cilët ishin pjesë e kësaj shumicë kanë tërhequr nënshkrimet e tyre sepse janë ndjerë të mashtruar nga VMRO-DPMNE.

Me tërheqjen e tre deputetëve shqiptar nga ky koalicion, dështon edhe formimi i shumicës së re parlamentare të cilën e paralajmëroi Mickoski e Taravari.

Orët e fundit kanë qarkulluar shumë zëra se Qeveria e paralajmëruar e Mickoskit dhe partive tjera nuk po realizohet. Edhe pse Halil Snopçe doli dhe tha se numrat i kanë, emra tjerë po e demantojnë këtë gjë.

Tre deputet shqiptar janë ndjerë të mashtruar nga VMRO dhe kështu nuk pranojnë të hynë në një Qeveri ku aty bën pjesë Apasievi.

BDI nuk mund të rrëzohet lehtë dhe jo më shumë me Apasievin.

Këtë duhet ta dinë partitë e vogla shqiptare, ata të cilët e keqpërdoren votën shqiptare dhe e përdhosën atë duke ia dhuruar thuajse të gjitha Mickoskit.

TË FUNDIT

Vdes në moshën 32-vjeçare aktori i humorit

Komediani kanadez Nick Nemeroff ka humbur jetën në moshën 32-vjeçare. Familja e tij konfirmoi vdekjen e tij të papritur të hënën në mbrëmje. Ende nuk dihet...

Tetovarët ankohen, nuk kanë ujë për pije!

Lagjja  146  në Tetovë vazhdon të jetë pa ujë të pijshëm edhe në këto temperatura të larta. Banorët e kësaj lagje thonë se  ata...

Komisioni Hetimor për Energjinë nuk e voton listën “politike” të propozuar nga VV-ja, opozita e lëshon mbledhjen

(E plotësuar) Është shtyrë për një ditë tjetër mbledhja e Komisionit Hetimor për Energjinë, i cili do të hetojë proceset vendimmarrëse në këtë sektor...

Vizita e Kurtit në SHBA shtetit i kushtoi mbi 36 mijë euro, kryeministri qëndroi në hotelin luksoz “Hilton”

Vizita gati tri javore e kryeministrit Albin Kurti me bashkëpunëtorë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) i ka kushtuar buxhetit të Kosovës hiç...

Kosova përball Serbisë në Lojërat Mesdhetare

Sot gjatë ditë do të zhvillohet përballja e parë mes Kosovës dhe Serbisë në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”. Kreshnik Mahmuti dhe Marko Jevtoviq do...