2.8 C
Skopje

Këshilltari i Alternativës Adem Jashari: Koalicioni me Apasievin koalicion turpi, na tradhëtuat

Lidhur me formimin e një qeverie të re kanë nisur reagime të shumta që e konsiderojnë atë një tradhëti më shumë se sa një vlerë pro perëndimore për shkak se aty bëjnë pjesë forca regresive përfshirë edhe Levicën e Apasievit dhe VMRO-në nacionaliste informon TetovaSot.

Në vijë të kësaj kemi edhe mospajtime nga vetë stuktura dhe aktivistë të partive shqiptare që janë bërë pjesë e këtyre pazareve bashkë me Mickovskin.

Këshilltari i partisë Alternativa në Komunën e Bërvenicës Adem Jashari përmes një postimi në rrjetin social, e quan këtë një koalicion bashkë me partinë e Apasievit një koalicion turpi duke u shprehur se ndjehet i tradhëtuar për shkak të kësaj.
“Emocionet e rrëzimit të BDI-së mi mbyllën sytë, por koalicioni që u bë sonte ishte turpi më i madh. Si aktivist i Alternativës jam kundër dhe nuk qëndroj pas kësaj tradhëtie” ka shkruar Jashari.

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...