28.8 C
Skopje

Gazetari Xhezairi: Të apasionuar pas Apasievit

Gazetari i Klan Macedonia, Selajdin Xhezairi ka shkruar në Facebook “Hë de, të apasionuar pas Apasievit”. Ky shkrim i gazetarit Xhezairi tregon qartë gabimin e partive shqiptare me “Koalicionin Levica”.

Tre partitë shqiptare sipas shumë gazetarëve bënë gabim të madh duke e bërë këtë marrëveshje me Mickoskin dhe anti-shqiptarin Apasiev. Pushteti i bëri të verbër dhe nuk i përfillën interesat e popullit shqiptar Aleanca, Alternativa dhe Besa.

“Të apasionuar pas Apasievit”. Kjo shprehje nga Xhezairi tregon edhe njëherë qartë se për pushtet i bëjnë të gjitha të pamundurat partitë e vogla shqiptare. Shqiptarët në vendin tonë janë të revoltuar dhe bashkë me ta opinionistët, gazetarët e figura publike.

TË FUNDIT

Shpejtim Bajoku, i bronztë në Lojërat Mesdhetare

Boksieri Shpejtim Bajoku është ndalur në gjysmëfinale të Lojërave Mesdhetare që po mbahen të Oran Të Algjerisë. Megjithëse humbi, Bajoku e ka fituar medaljen...

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...