2.8 C
Skopje

Taravari e pranon: Kemi rënie prej 22 mijë votave (VIDEO)

I pyetur se si e sheh rezultatin zgjedhor të ASH-së, kryetari i Komunës së Gostivarit në emisionin debativ  Click Plus tha se rezultati nuk është doli sipas pritjeve të tyre.

“Ne kemi pritur pak më shumë, nuk është se rezultati na pëlqen”, tha Taravari.“Kemi një rënie të cilën duhet ta analizojmë, me siguri pas dy tre javësh do të kemi kuvendin qëndror, presim të dalin edhe rezultatet në Dibër, dhe pas asaj duhet t’i bëjmë analizat dhe natyrisht duhet të marrim masat që në të ardhmen t’i përmirësojmë që në të ardhmen të kemi një rezultat më të favorshëm se sa ky”, deklaroi Arben Taravari.

TË FUNDIT

Kryeministri bullgar, Kiril Petkov mbërrin në Maqedoninë e Veriut

Kryeministri i Bullgarisë Kiril Petkov, gjatë ditës së sotme do të qëndroj për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Petkov në Shkup vjen...

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...