14.8 C
Skopje

Qesharake, Taravari kërkon përgjegjësi nga Ali Ahmeti e jo nga Ziadin Sela

Kërkon dorëheqje nga Ali Ahmeti ndërsa nuk kërkon të njëjtën gjë për liderin e partisë së tij Zijadin Sela i cili humbi zgjedhjet dhe poashtu edhe njëherë humbi në zonën e tij elektorale në Strugë informon TetovaSot

Ky është Arben Taravari sekretari i ASH-së dhe kryetar i Komunës së Gostivarit.

Ai përmes një statusi në rrjetin social FB ka shkruar se lideri i BDI-së duhet të merr përgjegjësinë për humbjen në Gostivar.

“Zgjedhjet në Gostivar ishin për Ahmetin një çështje personale të cilën e humbi. Mendoj se duhet të marrë përgjegjësinë që i takon, duhet të Dorëhiqet”, ka shkruar Arben Taravari në Facebook.

Ndryshe BDI në zgjedhjet vendore është fituese absolute e tyre me dhjetë Komuna që do ti drejtojë dhe në një Komunë tjetër sic është ajo e Dibrës në të cilën është në garë për ta fituar në ripërsëritjen e zgjedhjeve atje.ASH në anën tjetër ka një ndër rezultatet më të dobëta dhe për momentin udhëheq vetëm në dy Komuna që i kishte edhe në zgjedhjet e kaluara ndërsa humbi Komunën e Bogovinës.

Burimi: TetovaSot

TË FUNDIT

ALI AHMETI : Kombi sot duhet, nderohet dhe bashkohet me vepra

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar popullin shqiptar me rastin e ditës së flamurit. Ahmeti mes tjerash ka shkruar;109 vjetori i...

Ky është mesazhi i Grubit për 109 vjetorin e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook...

Rexhepi: Kjo ditë e madhe e kombit tonë, sot e përjetë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë

Deputeti Kastriot Rexhepi ka uruar festën e 28 nëntorit, duke shkruar se kjo ditë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë. Urimi i deputetit...

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit. Më poshtë mund të lexoni...

BERZH: Termocentrali i parë diellor në Oslomej, do të reduktohen ndjeshëm emetimet e CO2

BERZH sot ka njoftuat për investimin e ri në Oslomej, përkatesisht ndërtimin e termocentralit diellor. Krenarë që po investohet në inovacionin e gjelbër në Maqedoninë...