14.8 C
Skopje

Kasami: Zaev nuk u konsultua me partnerët e koalicionit kur deklaroi se do të dorëhiqet!

Kryetari i Lëvizjes Besa dhe njëherit kryetar i sapozgjedhur i Komunës së Tetovës i ftuar në emisionin debativ Click Plus ka komentuar dorëheqjen e kryeministrit të RMV-së Zoran Zaev. Kasami tha se Zaev nuk u konsultua me partnerët e koalicionit kur deklaroi se do të dorëhiqet.“Kryeministri dha dorëheqje dhe ne e dëgjuam nëpër media. Nuk ka qenë i konsultuar me partnerët e koalicionit. Nuk kam qenë i konsultuar, nuk kam pasur takim. Brenda kësaj jave do të kem takim me kryeministrin dhe do të flasim për rrethanat për të cilat e ka dhënë atë dorëheqje,” u shpreh Kasami

TË FUNDIT

ALI AHMETI : Kombi sot duhet, nderohet dhe bashkohet me vepra

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar popullin shqiptar me rastin e ditës së flamurit. Ahmeti mes tjerash ka shkruar;109 vjetori i...

Ky është mesazhi i Grubit për 109 vjetorin e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook...

Rexhepi: Kjo ditë e madhe e kombit tonë, sot e përjetë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë

Deputeti Kastriot Rexhepi ka uruar festën e 28 nëntorit, duke shkruar se kjo ditë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë. Urimi i deputetit...

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit. Më poshtë mund të lexoni...

BERZH: Termocentrali i parë diellor në Oslomej, do të reduktohen ndjeshëm emetimet e CO2

BERZH sot ka njoftuat për investimin e ri në Oslomej, përkatesisht ndërtimin e termocentralit diellor. Krenarë që po investohet në inovacionin e gjelbër në Maqedoninë...