32.8 C
Skopje

Ratkoceri: Koalicioni i ASH-së me VMRO-në ia përgjysmoi votat

Koalicioni me VMRO-DPMNE-në ia përgjysmoi votat Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës, kështu thekson gazetari Arben Retkoceri pas rezultateve të zgjedhjeve lokale në Maqedoninë e Veriut, transmeton TetovaSot. “Duke e hedhur me mjeshtëri opozitën shqiptare në prehërin e opozitës maqedonase, BDI me shkathtësinë e përvojen politike që ka, i ” lajti” gjitha gjynahet e bashkëqeverisjes 10- vjeçare me VMRO-në.Kujtojmë, opozita shqiptare para pak vitesh organizonte protesta kundër VMRO-së ndërsa muajin e fundit kërkonte vota, po për këtë parti.Duket, se kjo nuk u prit mirë nga votuesi shqiptar, që u ndje i fyer dhe rezultoi me gati përgjysmim votash për koalicionin A-AA, në raport me zgjedhjet e fundit” ka shkruar Retkoceri përmes Facebook.

TË FUNDIT

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...