29.8 C
Skopje

Grubi, Osmani dhe Besimi në takim me Zaevin: Vazhdojnë politikat aktuale qeveritare

Grubi, Osmani dhe Besimi në takim me Zaevin: Vazhdojnë politikat aktuale qeveritareGrubi, Osmani dhe Besimi në takim me Zaevin: Vazhdojnë politikat aktuale qeveritarePublikuar 18:14 1 Nëntor, 2021Sekretari organizativ i Bashkimit Demokratik për Integrim, Artan Grubi, zëdhënësi i partisë, Bujar Osmani dhe Fatmir Besimi kanë qenë në takim me kryeministrin Zoran Zaev. Grubi pas takimit tha se si parti e koalicionit kanë dhënë mbështetje për vazhdimin e politikave aktuale qeveritare.“Të gjithë bashkërisht dhamë njëzëri përkrahje për shumicën parlamentare, për programin e Qeverisë për vazhdueshmërinë e politikave aktuale në veçanti në aspektin e integrimit evropian, në aspektin e reformave, në aspektin e sigurisë dhe siguruam edhe vetë kryeministrin zaev dhe edhe ne me partnerët tjerë që jemi njëzëri në mbështetje të politikave qeveritare”, tha Grubi.

TË FUNDIT

Edi Rama uron ShBA-të për Ditën e Pavarësisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, Kryeministri i Shqipërisë ka uruar Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara. Rama ka shtuar se Dita e Pavarëssisë së...

ITSHKSH: Shkulja e bredhit të Nënë Terezës, akt barbar!

Nga Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup sot kanë reaguar për shkuljen e bredhit të Nënës Terezë në sheshin e...

Merko: Dita e pavarësisë së SHBA-së është moment kyç për demokracinë dhe historinë botërore

Kryetari i Komunës së Strugës z. Ramis Merko uron 4 Korrikun, festën e madhe kombëtare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dita e pavarësisë së...