31.8 C
Skopje

Votoi Talat Xhaferi: Duke votuar kontribojmë për një të nesërme më të mirë

Kryetari i Kuvendit të RMV-së, Talat Xhaferi ka shfrytëzuar të drejtën e votës. “Duke votuar kontribojmë për një të nesërme më të mirë për ne, për familjen tonë, për komunën, shtetin, rajonin, botën.Sot e shfrytëzova të drejtën time qytetare dhe ju urova të gjithë qytetarëve për realizimin e suksesshëm të procesit zgjedhor” ka shkruar Xhaferi përmes Facebook.

TË FUNDIT

Nafta nga mesnata më lirë në Maqedoni, ja si do jenë çmimet

Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e sotme ka sjellë vendim që të lirojë për 2.50 denarë çmimin e dizelit, ndërsa nuk ka ndryshim...

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...