0.8 C
Skopje

Votoi Grubi: Zgjedhjet lokale kanë rëndësi të veçantë

Zëvendëskryeministri i Parë në RMV, Artan Grubi ka shfrytëzuar të drejtën e votës në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale. Grubi përmes Facebook ka shkruar se zgjedhjet lokale kanë rëndësi të veçantë.“Ditë e bukur për të votuar dhe për të shprehur dhe përsëritur vullnetin tonë politik lokal për katër vitet në vijim.Zgjedhjet lokale kanë rëndësi të veçantë për përditshmërinë në lagjet tona, por edhe për ndërtimin e partneritetit me institucionet qëndrore në mënyrë që të realizojmë proektet e premtuara para qytetarëve” ka shkruar Grubi.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...