0.8 C
Skopje

Tetovarët nuk kanë votë për Bilall Kasamin

Ngjarjet e ditëve të fundit kanë bërë që Tetovarët të revoltohen edhe më shumë me kreun e Lëvizjes Besa, Bilall Kasami. Tetovarët e votuan Teutën si të parën në Tetovë ndërsa i dyti doli Bilall Kasami, shkruan opinionshqip.live

Kasami po kërkon mbështetjen e Aleancës për Shqiptarët dhe VMRO-së për ta mposhtur Teutën por duket se edhe kjo metodë nuk është duke marrë jehonë të mirë në qytetin e madh shqiptar.

Tetovarët e dënuan Aleancën e lëre më VMRO-në, por Kasami këtë gjë nuk po e merr parasysh dhe si duket dëshiron që ta dënojë edhe më tepër veten me këtë koalicion të dështuar dhe jo më tepër se 1 javor.

Qytetarët e Tetovës e dinë mirë se çfarë punë ka bërë Teuta dhe se sa e përkushtuar është për Tetovën. E ardhmja e Tetovës është europiane dhe këtë më së miri di ta udhëheq Teuta Arifi.

Burimi: opinionshqip.live

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...