0.8 C
Skopje

Sot hapet Qendra e re Tregtare “East Gate Mall”

Sot edhe zyrtarisht hapet Qendra e re Tregtare “East Gate Mall”, që gjendet në vendin e Panairit të dikurshëm të Shkupit.Sipas pritjeve të menaxhmentit të kësaj qendre tregtare , në nivel vjetor priten 12 milionë vizitorë. Me këtë investim, jo vetëm Shkupi, por e gjithë Maqedonia e Veriut do të shndërrohet në qendër kryesore tregtare të rajonit.

Në “EAST GATE MALL’ do të përfaqësohen një numër I madh I brendeve botërore, objekte hotelerike, salla të kinemasë, kënde për fëmijë etj. Krahas vizitorëve të vendit priten edhe vizitorë të rregullt nga Kosova, Shqipëria, Serbia, Greqia etj.Nga “EAST GATE MALL” thonë se ky investim do të ndikojë edhe në ekonominë e vendit, me hapjen e 1.500 vendeve të punës.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...