31.8 C
Skopje

Kasami ofendues dhe i vrazhdë: Teuta është bërllog

Kasami ofendues dhe i vrazhdë: Teuta është bërllog

Kryetari i Lëvizjes Besa dhe kandidat për kryetar në komunën e Tetovës Bilall Kasami në tubimin përmbyllës zgjedhor të subjektit të tij ka përdorur një retorikë të ashpër dhe ka ofenduar kundërkandidaten e tij, kryetaren aktuale të komunës së Tetovës Teuta Arifin, shkruan tokasot.com

Kjo nuk është hera e parë që një parti opozitare në vend ofendon personalitetin e femrës në politikë.

Në fjalimin e tij, Kasami e ka quajtur Teutën e “bërllog”.

“… Do ta bëjmë Tetovën qytet të pastër, në fillim do ta pastrojmë bërllogun nga komuna e Tetovës, duke filluar nga Teuta Arifi” – ka thënë Kasami.

Burimi: tokasot.com

TË FUNDIT

Vdes në moshën 32-vjeçare aktori i humorit

Komediani kanadez Nick Nemeroff ka humbur jetën në moshën 32-vjeçare. Familja e tij konfirmoi vdekjen e tij të papritur të hënën në mbrëmje. Ende nuk dihet...

Tetovarët ankohen, nuk kanë ujë për pije!

Lagjja  146  në Tetovë vazhdon të jetë pa ujë të pijshëm edhe në këto temperatura të larta. Banorët e kësaj lagje thonë se  ata...

Komisioni Hetimor për Energjinë nuk e voton listën “politike” të propozuar nga VV-ja, opozita e lëshon mbledhjen

(E plotësuar) Është shtyrë për një ditë tjetër mbledhja e Komisionit Hetimor për Energjinë, i cili do të hetojë proceset vendimmarrëse në këtë sektor...

Vizita e Kurtit në SHBA shtetit i kushtoi mbi 36 mijë euro, kryeministri qëndroi në hotelin luksoz “Hilton”

Vizita gati tri javore e kryeministrit Albin Kurti me bashkëpunëtorë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) i ka kushtuar buxhetit të Kosovës hiç...

Kosova përball Serbisë në Lojërat Mesdhetare

Sot gjatë ditë do të zhvillohet përballja e parë mes Kosovës dhe Serbisë në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”. Kreshnik Mahmuti dhe Marko Jevtoviq do...