0.8 C
Skopje

Kasami ofendues dhe i vrazhdë: Teuta është bërllog

Kasami ofendues dhe i vrazhdë: Teuta është bërllog

Kryetari i Lëvizjes Besa dhe kandidat për kryetar në komunën e Tetovës Bilall Kasami në tubimin përmbyllës zgjedhor të subjektit të tij ka përdorur një retorikë të ashpër dhe ka ofenduar kundërkandidaten e tij, kryetaren aktuale të komunës së Tetovës Teuta Arifin, shkruan tokasot.com

Kjo nuk është hera e parë që një parti opozitare në vend ofendon personalitetin e femrës në politikë.

Në fjalimin e tij, Kasami e ka quajtur Teutën e “bërllog”.

“… Do ta bëjmë Tetovën qytet të pastër, në fillim do ta pastrojmë bërllogun nga komuna e Tetovës, duke filluar nga Teuta Arifi” – ka thënë Kasami.

Burimi: tokasot.com

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...