2.8 C
Skopje

Grubi: Qeveri pa BDI, NCUK! Leni fjalët boshe

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi ka reaguar pas deklarimeve të shumta se nga e hëna do të fillojë procedura për një shumicë të re parlamentare. Grubi në komentin e tij ka shkruar se nuk ka Qeveri pa BDI-në, nuk mund të ketë shumicë anti NATO, anti BE dhe anti marrëveshjeve të nënshkruara.

Postimi i Grubit.

Qeveri pa BDI, ncuk!

Leni fjalët boshe se as vet nuk i besoni vetës. Mos i nënçmoni qytetarët.

Për të bë qeveri, duhet të fitoni zgjedhje parlamentare dhe të keni besimin e qytetarëve.

Shumicë anti NATO, anti BE, anti barazi, anti Marrëveshjes së Ohrit, NCUK NCUK NCUK, s’bëhet asnjëherë!

Rretho numrin 3, bëhu me fitimtarët, bëhu me ata që duan NATO, BE, Amerikë, barazi dhe mirëqenie.

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...