2.8 C
Skopje

Çmendet VMRO-DPMNE në Gostivar: Ta votojmë Taravarin, ta rrëzojmë terroristin Ali Ahmeti

Në rrjetet sociale është bërë virale një mesazh që qarkullon mes anëtarëve të VRMO-DPMNE. Mesazhi bënë thirrje për votim të Taravarit por ajo që bie në sy është ofendimi ndaj liderit të BDI, Ali Ahmeti, shkruan tokasot.com “Ftohet e gjithë anëtarësia jonë që të dielën të dilet në votime dhe të votohet shoku jonë, Arben Taravari. Vota për Taravarin është votë për ta rrëzuar terroristin Ali Ahmeti. Nëse je patriot dhe e do VMRO-DPMNE dhe Maqedoninë me zemër, mos e le pa votuar, qëndron në tekst.Siç duket sulmet e liderit të VMRO-DPMNE, Hristijan Mickovski dhe Arben Taravarit ndaj ish drejtuesit të UÇK, Ali Ahmeti kanë zbritur te anëtarët e VMRO-DPMNE për të shërbyer si motiv për veprim kundër komandantit të UÇK.Burimi: tokasot.com

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...