-2.2 C
Skopje

Ali Ahmeti: Nuk kam dilemë se do të fitojmë në Kërçovë

Kryetari Ahmeti në KlanDebat ishte sonte i pranishëm për të diskutuar rreth zgjedhjeve lokale në vend. Në pyetjen e gazetarit se a do ta fiton BDI Kërçovën, kryetari Ahmeti u shpreh i bindshëm se do ta fitojnë shqiptarët dhe Fatmir Dehari do të rizgjidhet kryetar i ardhshëm. “Unë nuk kam dyshim se përsëri do të triumfojmë në Kërçovë. Ju a keni dyshime? Do të fitojmë që nga Struga e deri në Haraçinë sepse tanimë Likovën e kemi fituar që në rrethin e parë” u shrpeh kryetari Ahmeti.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...