18.8 C
Skopje

Teuta Arifi nga sheshi i qytetit: Tetova shtëpia jonë e përbashkët

Kandidatja për kryetare të komunës së Tetovës, znj. Teuta Arifi sonte në tubimin përmbyllës në sheshin e qytetit ka mbajtur fjalim rasti duke theksuar se BDI dhe ajo do të shënojnë fitore të dielën në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale duke u sjellë kështu tetovarëve një jetë më të mirë.

“Ka shumë qytete në botë por Tetova jonë është një dhe e vetme shtëpia jonë e përbashkët. Është atdheu ynë që e duam jo se është më i bukuri por sepse është i yni. Është toka jonë e dashur e premtuar me mijëra herë se këtu vendosëm themelet e shtëpisë sonë, familjes sonë të madhe Bashkimit Demokratik për Integtrim. Është ky vend e kjo tokë, thellë në të cilën u vendosën shtizat e flamurit të baballarëve tanë. Tokë ku hapëm mësojtoret e para në gjuhën tone të bukur shqipe. Është themel ku vendosëm dëshirën tonë për dije e universitetet tona, është ai vend i definimit të shtyllës së drejtë vertikale të mendimit dhe veprimit politik të shqiptarit të ketij vendi, për të qenë i barabartë sot në vendin e vet”, ka theksuar Arifi.

TË FUNDIT

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve: Ka grurë nuk duhet të ketë frikë

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve, Muhamet Farizi, ka deklaruar se Kosova nuk rrezikon të mbesë pa grurë dhe se qytetarët nuk duhet të kenë...