0.8 C
Skopje

Gjenerali amerikan dhe gjenerali shqiptar për Ali Ahmetin

Ismet Sylejmani Dy gjeneralët për Ali Ahmetin!Wesley Clark dhe Kudusi Lame!Gjenerali i SHBA-së Wesley Clark dhe Gjenerali i Shqiperisë Kudusi Lame, janë dy ikonat e artit ushtarak, që janë pozicionuar hapur e pa ekuivoke, pro figurës dhe personalitetit madhor të Ali Ahmetiti!

Gjenerali amerikan në Shkup, Gjenerali shqiptar në Haraçinë!Njëri takon Udhëheqësin e popullit shqiptar Ali Ahmeti në Shkup, tjetri në Haraçinën Legjendare, nga aty ku UÇK rrezikonte Kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut, Shkupin!Gjenerali Amerikan Legjendari Clark, dha urdhër për bombardimin e Serbisë pushtuese, kurse Gjenerali Shqiptar Lame, ishte furnizuesi kryesorë i UÇK-së në kufirin e Shqipërisë me Kosovën!

Gjenerali Amerikan Wesley Clark, e quan hero e legjendë Komandantin e Përgjithshëm të UÇK-së e Udhëheqësin e popullit shqiptar Ali Ahmeti, kurse Gjenerali shqiptar Kudusi Lame e kërkon votën për partinë e Ali Ahmetit, për BDI-në në Haraçinën heroike, e cila në kohën e luftës ishte shëndërruar në arenën e madhe të përleshjes në mes të forcave të UÇK-së dhe atyre shtetërore e ushtarake Maqedone!Ali Ahmeti i ka të rrallë shembujt, është ikonë lavdimadhe e popullit shqiptar, Atdheut dhe Kombit!Vota për Ali Ahmetin, është nderim historik për votuesin shqiptar!Prishtinë, 27 Tetor 2021

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...