31.8 C
Skopje

Bilall Kasami duke kopjuar Pollatin dështoi në udhëheqjen e partisë

Bilall Kasami njihet në opinion si ndjekës i Pollat Alemdarit në stilin e njejtë të flokëve, të veshjes dhe ecjes. Si duket Kasamit i ka bërë dëm ndjekja e tepërt e serialeve turke dhe ideja që edhe këtu mund të ketë një Pollat Alemdar e ky të jetë vetë Bilall Kasami.

Marrëveshjet e gabuara politike të cilat i bën Bilall Kasami nuk po ngjasojnë me marrëveshjet e idolit të tij Pollat Alemdar. I humbur në këto zgjedhje lokale që sipas votave të grumbulluara i bie një deputet më pak në rast se bëjmë kalkulime të këtij lloji.

Për ta ruajtur karrigen e tij në Lëvizjen Besa dhe dështimin për ta marrë Tetovën, Kasami bëri marrëveshjen me kryetarin e ASH-s, Ziadin Sela, i cili poashtu dështoi në këto zgjedhje lokale.

TË FUNDIT

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...