14.8 C
Skopje

BESA me mbeshtëtje për Petre Shilegov në rrethin e dytë

Në profilin e tij të facebook-ut, kryetari i tanishëm Petre Shilegov, gjatë ditës së djeshme postoi një fotografi me perfaqesuesin e partisë BESA, Arianit Hoxhën, ku edhe shkruajti se është mirënjohës që Arianiti dhe paritja e tij kanë mbështetur hapat e deri tanishme që ka bërë Shkupi këto katër vite dhe si rezultat i kësaj është faleminderues për mbështetjen e tyre edhe në raundin e dytë.

Shilegov ndër të tjerash tha: “Sot kisha një takim të mrekullueshëm me Arjanit Hoxhën, Sekretarin e Përgjithshëm të BESA-s, me të cilin shkëmbyem mendime për situatën në kryeqytet. Më vjen mirë që ai dhe partia e tij e njohin përparimin që ka bërë Shkupi në katër vitet e fundit dhe do të më japin mbështetje në raundin e dytë. Shkupi ndryshoi tërësisht në këto katër vite, nga një qytet ku kishte ndarje dhe zhvillim të pabarabartë, sot Shkupi është një storje krejtësisht tjetër. Shkupi investon në çdo pjesë të qytetit në mënyrë që të gjithë banorët të kenë qasje të barabartë në infrastrukturë cilësore dhe moderne. Në katër vitet e ardhshme do të vazhdojmë të bashkuar për një Shkup më të mirë, modern dhe evropian.”

Postimi i plotë:

TË FUNDIT

ALI AHMETI : Kombi sot duhet, nderohet dhe bashkohet me vepra

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar popullin shqiptar me rastin e ditës së flamurit. Ahmeti mes tjerash ka shkruar;109 vjetori i...

Ky është mesazhi i Grubit për 109 vjetorin e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook...

Rexhepi: Kjo ditë e madhe e kombit tonë, sot e përjetë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë

Deputeti Kastriot Rexhepi ka uruar festën e 28 nëntorit, duke shkruar se kjo ditë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë. Urimi i deputetit...

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit. Më poshtë mund të lexoni...

BERZH: Termocentrali i parë diellor në Oslomej, do të reduktohen ndjeshëm emetimet e CO2

BERZH sot ka njoftuat për investimin e ri në Oslomej, përkatesisht ndërtimin e termocentralit diellor. Krenarë që po investohet në inovacionin e gjelbër në Maqedoninë...