29.8 C
Skopje

Ali Ahmeti ClickPlus: Deklarata e Taravarit mbi shëndetin tim, e pa matur

Nuk i ka hije një politikani e aq më pak një mjeku siç është Taravari të merret me gjëra të tilla, përkatësisht të dal në publik dhe të flet për gjendjen time shëndetësore. Ai nuk ka nevojë të shqetësohet për mua pasi që në BDI çerekun e kam mjek. Kështu është shprehur kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në emisionin ClickPlus përball gazetarit Fatmir Aliu.

“Unë vetë nuk e kam dëgjuar, unë gati çerekun e kryesisë së partisë i kam mjek, ata ishin mërzitur fort. Nuk e kam mjek z. Taravari. Njerëzit e mi reaguan, ai paska me atë deklaratë paska shkelur edhe betimin e Hipokratit. Nuk është mirë të merret me gjëra të tilla”, ka deklaruar Ahmeti.

TË FUNDIT

Edi Rama uron ShBA-të për Ditën e Pavarësisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, Kryeministri i Shqipërisë ka uruar Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara. Rama ka shtuar se Dita e Pavarëssisë së...

ITSHKSH: Shkulja e bredhit të Nënë Terezës, akt barbar!

Nga Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup sot kanë reaguar për shkuljen e bredhit të Nënës Terezë në sheshin e...

Merko: Dita e pavarësisë së SHBA-së është moment kyç për demokracinë dhe historinë botërore

Kryetari i Komunës së Strugës z. Ramis Merko uron 4 Korrikun, festën e madhe kombëtare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dita e pavarësisë së...