0.8 C
Skopje

Ahmeti: PDSh nuk shkrihet në BDI

Marrëveshja mes Partisë Demokratike për Shqiptare dhe Bashkimit Demokratik për Integrim parasheh që në komunat ku garon BDI, PDSH të mbështesë kandidatët e BDI. Nuk parasheh ndarje të funksioneve, siguron lideri i BDI-së, Ali Ahmeti në ClickPlus.Ka shtuar, se kjo marrëveshje nuk parasheh shkrije të PDSH në BDI.“Nuk shkrihet PDSH në BDI. Absolut. Duhet pranuar një diçka se PDSH është parti me histori siç është PPD. Me zotëri Thaçin u morëm vesh që ai të mbështesë aty ku BDI është konkurrues për kryetarë komunash dhe elektorati i Thaçit të mbështesë kandidatin e BDI-së. Në Studeniçan gara le të jetë demokratike”, tha Ahmeti.Ka folur edhe për garën në Tetovë, ku garojnë dy parti të koalicionit qeverisës. Ka bërë të ditur se nuk është e drejtë e tij të tërhiqet nga gara, por se aty do të vendosin votuesit.Shtoi se gara zgjedhore “nuk është një merkato, transfere sportive”.Megjithatë shtoi se kampit politik shqiptar në Maqedoni të Veriut i mjaftojnë dy parti politike

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...