2.8 C
Skopje

Ahmeti: Mickoski të harrojë, Kërçova është e jona

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti sonte në emisionin ClickPlus në TV21 ka thënë se lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski duhet ta harrojë Kërçovën, sepse siç thotë ai, ai qytet është i Fatmir Deharit.

“Mickoski është i mirë kur thërret për votim në Kërçovë. Nëse tani në vendin tim do të ishte një politikan tjetër, do të përdorte retorikë nacionaliste, por unë nuk do të merrem me këtë sonte. Mickoskit do t’i dërgoj vetëm një mesazh: ‘Le ta harrojë Kërçovën, Kërçova është e jona. Fatmir Dehari do të jetë kryetar i ri,” ka thënë Ahmeti.

TË FUNDIT

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...

Ali Ahmeti: Çdo Janar kujtojmë personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare, Gjergj Kastrioti Skënderbeun

Çdo Janar bëhemi bashkë në Sheshin Skenderbeu për të kujtuar personalitetin më të madh të historisë sonë kombëtare Gjergj Kastrioti Skenderbeun që me shekuj...