18.8 C
Skopje

Ahmeti: Mickoski s’mund të fitojë Kërçovën

“Zotëri (Hristijan) Mickoski mirë që i ka tezat e tij, por Kërçovën s’mund ta fitojë. Kryetari i ardhshëm është kryetari i tashëm Fatmir Dehari”. Kështu është shprehur lideri i BDI-së, Ali Ahmeti në ClickPlus.Kur u pyet se çfarë ndryshoi nga zgjedhjet paraprake, ku Dehari ishte kandidati i vetëm shqiptar dhe fitoi bindshëm, Ahmeti me përgjigje:“Nëse ka ndryshuar nuk do të vinin 2 mijë bashkëvendimtar që të votojnë të dielën”.

TË FUNDIT

Detajet nga programi milionësh i MCC-së për Kosovën

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka miratuar Programin Kompakt me Kosovën në vlerë prej mbi 200-milionë dollarësh, kanë konfirmuar Qeveria...

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve: Ka grurë nuk duhet të ketë frikë

Drejtori i Shoqatës së Mullistëve, Muhamet Farizi, ka deklaruar se Kosova nuk rrezikon të mbesë pa grurë dhe se qytetarët nuk duhet të kenë...