28.8 C
Skopje

A do ti takojë Gostivari UÇK-s apo VMRO-s?

Derisa shqiptarët kërkojnë me ngulm fitoren e Nevzat Bejtës në Gostivar, ka edhe nga ata shqiptarë të cilët kanë bërë marrëveshje që maqedonasit ta fitojnë këtë qytet të rëndësishëm për shqiptarët edhe atë nëpërmjet Taravarit.

Gostivari është shumë i rëndësishëm që edhe komunitetet tjera të përfitojnë e jo vetëm shqiptarët, siç janë turqit, boshnjakët etj. Kjo arrihet duke e votuar Nevzatin si kryetar të ardhshëm e jo atë i cili i dha të gjitha tek VMRO për ta mbajtur peng Gostivarin. Taravari e shkriu partinë ASH në VMRO vetëm e vetëm për ta marrë përsëri Gostivarin.

Rikujtojmë se partia e Taravarit ka humbur debakël në keto zgjedhje dhe tani ndihma e vetme është të përkulet tek VMRO-ja e Mickoskit.

Taravari i quajti shqiptarët e bandita dhe i duartrokiti himnit të VMRO-së e edhe i qëndroi gatitu.

TË FUNDIT

Mbeturinat në kryeqytet nuk do të mblidhen, mbyllen deponitë

Mbeturinat në kryeqytet nuk do të mund të mblidhen nga Kompania “Pastrimi” si shkak i mbylljes së deponisë nga ana e Kompanisë për Menaxhimin...

Shpejtim Bajoku, i bronztë në Lojërat Mesdhetare

Boksieri Shpejtim Bajoku është ndalur në gjysmëfinale të Lojërave Mesdhetare që po mbahen të Oran Të Algjerisë. Megjithëse humbi, Bajoku e ka fituar medaljen...

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...