22.8 C
Skopje

Taravari sërish i quan bandita votuesit e BDI-së

Arben Taravari mbrëmë ishte i ftuar në emisionin Balkan Talks në EuroNews Albania ku ka folur rreth zgjedhjeve lokale 2021 në Maqedoninë e Veriut.

Taravari sërish i quan bandita votuesit e BDI-së në shumë qytete si në Kërçovë, Gostivar e Çair. Taravari është shprehur se “Nuk mund ta imagjinoni se çfarë ndodh në vendin tonë duke aluduar se ka presion politik.” Mes tjerash Taravari e krahason vendin tonë dhe votuesit me ata të Siera Leones dhe të Afganistanit.

Taravari është i dëshpruar nga humbja e madhe e partisë së tij së bashku me koalicionin AAA dhe VMRO ku nga zgjdhjet e kaluara kanë rënë në -30.000 votues ndërsa Bashkimi Demokratik për Integrim ka fituar mbi 100.000 vota duke u bërë partia më e madhe në vend me numrin më të madh dhe më të rritur të votuesve.

TË FUNDIT

Merko: Dita e pavarësisë së SHBA-së është moment kyç për demokracinë dhe historinë botërore

Kryetari i Komunës së Strugës z. Ramis Merko uron 4 Korrikun, festën e madhe kombëtare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dita e pavarësisë së...

Zv/ministri Bushi: Gëzuar 4 Korrikun Amerikë, mike e RMV-së dhe aleate e shqiptarëve

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nazim Bushi sot përmes një fraze të presidentit historik të SHBA-ve, John F. Kennedy në faqen e tij zyrtare në facebook...

Konsultimet për propozimin francez, Kovaçevski sot takon Selën

Vazhdojnë konsultimet për propozimin francez për fillimin e negociatave inkuadruese të Republikës së Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian. Për sot në orën 11...

Ganiu: Sot po festojmë ditëlindjen e 246 të djepit të demokracisë, lirisë e prosperitetit

Kryetari i komunës Çair, Visar Ganiu ka uruar ditëlindjen e 246 të Amerikës. Sipas Ganiut, kjo festë sa ka rëndësi për amerikanët po aq...