32.8 C
Skopje

Taravari e pranon se BDI fiton zgjedhjet gjithmonë (VIDEO)

Në një intervistë për Euroneës Albania, Arben Taravari e ka pranuar se BDI është fituese e zgjedhjeve dhe do të jetë fituese edhe në ciklet tjera zgjedhore, shkruan tokasot.com

Në vazhdim biseda mes Taravarit dhe Franko Egros:

Franko Egro: Në këto zgjedhje keni fituar ju si parti politike rreth 50 mijë vota ndërsa një vit më parë keni pasur 80 mijë, ndërsa Bashkimi Demokratik për Integrim arrinë dhe kalon mbi 100 mijë vota duke qenë dyfishi i opozitës.

Taravari: Atëherë mund të themi se ato mund të fitojmë zgjedhjet edhe në 50 vitet e ardhëshme.

Franko Egro: Ndoshta nuk është fjala e duhur por unë po e përdor një lloj mllefi që keni ju ndaj Bashkimit Demokratik për Integrim i cili sërisht edhe në këto zgjedhje konfirmoi se është forca kryesore që mbështesin shqiptarët në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Burimi: tokasot.com

TË FUNDIT

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...