2.8 C
Skopje

Euronews Taravarit: Si bëni koalicion me VMRO-në që linçoi Ziadin Selën (VIDEO)

Gazetari i Euronews Franko Egro gjatë emisionit të tij të mbrëmshëm ku mysafir kishte kandidatin për kryetar të komunës së Gostivarit nga radhët e Aleancës, Alternativës dhe VMRO-DPMNE-së, Arben Taravari e ka pyetur hapur se si është e mundur të bëj koalicion me partinë e Nikolla Gruevskit i cili gjatë vitit 2017 në Kuvend linçoi Ziadin Selën, shkruan tokasot.com

Në vazhdim biseda mes Taravarit dhe Franko Egros:

“Ne jemi duke punuar intenzivisht me VMRO-DPMNE-në pasi VMRO-DPMNE është fituese bindëse në zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut.”

“E keni harruar prillin e vitit 2017 totalisht z.Taravari? Pra kemi të bëjmë me një VMRO krejt tjetër krahasuar me atë të z.Gruevskit kur thuajse u linçuan një numër i madh deputetësh mes tyre edhe kryetari i partisë tuaj!”

Burimi: tokasot.com

TË FUNDIT

Kryeministri bullgar, Kiril Petkov mbërrin në Maqedoninë e Veriut

Kryeministri i Bullgarisë Kiril Petkov, gjatë ditës së sotme do të qëndroj për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Petkov në Shkup vjen...

Grubi: Gjysmëvjetori i dytë shkollor fillon me 1 shkurt

Nisja e gjysmëvjetorit të dytë për arsimin fillor dhe të mesëm shtyhet për 1 shkurt. Kështu ka informuar zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes...

Zëvendëskryeministri i parë Grubi: Qeveria e re fillon punë menjëherë, na pret e ardhme më e mirë

Aktivitetet e ditës i vazhduam me vizitën tek presidenti i vendit, Stevo Pendarovski. Qeveria e re fillon me punë menjëherë sepse vjen një kohë e...

Sheshi i Laçit merr emrin e Presidentit turk, “Sheshi Erdogan”

Një shesh në qytetin e Laçit ka marrë emrin e Presidentit turk Reccep Tayip Erdogan në shenjë mirënjohjeje për rindërtimin e 522 banesave të...

Grubi: 17 janari i Skënderbeut është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë të pastër kombëtare

17 Janari i Skenderbeut, i 40 vjetorit të LPK-së dhe i vëllezërve Gërvalla me Kadri Zekën është dëshmia më e mirë e gjenezës sonë...