0.8 C
Skopje

Euronews Albania – Taravarit: Thonit se BDI do shkojë në histori, ajo triumfon sërish bindshëm ndaj jush

Në emisionin “Balkan Talks” në intervistën e realizuar me sekretarin e përgjithshëm të Aleancës për Shqiptarët dhe kandidatit për kryetar të komunës së Gostivarit Arben Taravari, gazetari Franko Egro ia ka kujtuar Taravarit fjalët e fushatës për shkuarjen e BDI-së dhe realiteti komplet ndryshe me BDI-në që ka fituar më shumë deputetë se më parë në zgjedhjet e fundit parlamentare.

“Vetëm një vit më parë në fushatën tuaj, Ju u shprehët se thuajse BDI jo vetëm që nuk ekziston, por edhe do i përkasë historisë dhe ajo jo vetëm që nuk i përket historisë por doli triumfatore duke siguruar më shumë deputetë se katër vite më parë.” – i është drejtuar Franko Egro, Arben Taravarit.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...