14.8 C
Skopje

Teuta Arifi në “200: Kemi siguruar ujë për çdo lagje, bëni dallimin që para 8 viteve dhe sot

Në emisionin debativ 200 në Alsat, kandidatja e BDI-së për komunën e Tetovës, Teuta Arifi ka theksuar se ka zgjedhur problemin me ujin e pijshëm në secilën lagje të komunës dhe se qytetarët mund të bëjnë lehtë dallimin nga sot dhe para 8 viteve.

“E kuptoj se çështja e furnizimit me ujë ka qenë temë e madhe sepse nuk ka dyshim që shërbimet janë themelore që komuna duhet të ofrojë, ajo që dua të përkujtoj se para 8 vitesh kishte lagje të tëra pa ujë, kemi punuar dhe investuar në këtë drejtim dhe duke vazhduar me krah të tjerë të këtyre projekteve, gjithësesi edhe impianti i ri i kanalizimit është në prioritet dhe ujësjellësi në ndërtim dhe investimet kanë çmimin e lartë e kërkojnë kohën e duhur, kemi bërë distancën prej 8 viteve më parë dhe sot flasim për defekte dhe jo probleme me ujë”, ka thënë Arifi.

TË FUNDIT

ALI AHMETI : Kombi sot duhet, nderohet dhe bashkohet me vepra

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar popullin shqiptar me rastin e ditës së flamurit. Ahmeti mes tjerash ka shkruar;109 vjetori i...

Ky është mesazhi i Grubit për 109 vjetorin e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një ostimi në faqen e tij zyrtare në facebook...

Rexhepi: Kjo ditë e madhe e kombit tonë, sot e përjetë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë

Deputeti Kastriot Rexhepi ka uruar festën e 28 nëntorit, duke shkruar se kjo ditë i bashkon të gjithë shqiptarët kudo që janë. Urimi i deputetit...

Mesazh i fuqishëm i Abdulselam Selamit në Ditën e Flamurit: Dita e Flamurit me betimin për përgjegjësi më të lartë shoqërore!

Zëvendës drejtori i drejtorisë për të ardhura publike Abdulselam Selami vjen me një mesazh të fuqishëm për ditën e flamurit. Më poshtë mund të lexoni...

BERZH: Termocentrali i parë diellor në Oslomej, do të reduktohen ndjeshëm emetimet e CO2

BERZH sot ka njoftuat për investimin e ri në Oslomej, përkatesisht ndërtimin e termocentralit diellor. Krenarë që po investohet në inovacionin e gjelbër në Maqedoninë...