22.8 C
Skopje

GRUEVSKI po rikthehet, faleminderit Taravari!

Gruevski po rikthehet falë përkushtimit të madh të Taravarit. Karrigeja e Taravarit po përforcohet falë Mickoskit dhe marrëveshjes politike të cilat po bëhen kundër shqiptarëve.

Çdo dit e më tepër Taravari po i lë anash interesat e popullit shqiptar për interesat personale dhe rikthimit të Gruevskit në vend. Nëpërmjet Taravarit Mickoski po e lehtëson një rikthim të mundshëm të kohës së Gruevizmit dhe një destabilizim në vend për të shpërndarë katrahurën e mëparshme.

Shqiptarët përsëri po humbin vetëm për një njeri i cili aspak nuk e ka në rend të parë popullin e tij por vetëm karrigen e vet dhe milionat në tendere, ai është Arben Taravari. Epoka e errët duket se po vjen dhe e gjithë kjo falë Taravarit dhe politikës së tij të keqe.

TË FUNDIT

Shpejtim Bajoku, i bronztë në Lojërat Mesdhetare

Boksieri Shpejtim Bajoku është ndalur në gjysmëfinale të Lojërave Mesdhetare që po mbahen të Oran Të Algjerisë. Megjithëse humbi, Bajoku e ka fituar medaljen...

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...