Xhaferi: Mirësevjen lider në shtëpinë tënde në Forinë

0
103

Xhaferi: Mirësevjen lider në shtëpinë tënde në Forinë

Në kaudër të fushatës parazgjedhore, BDI sonte ka qendruar në fshatin Forinë ku ka shpalosur programin e tyre.

I pranishëm në takim ishte lideri i BDI, Ali Ahmeti, zv.kryeministri i parë, Artan Grubi dhe kryeparlamentari Talat Xhaferi.

“Gati bëhen 20 vite që jemi në bashkërënditje të punëve tona si këtu në fshat e në nivel vendi. Mund të ju them vetëm faleminderit për gjithë mbështetjen e dhënë në vazhdimsi dhe besojë se kam punuar për të përmirësuar statusi tonë. Gjithë ne jemi përcaktuar për pluralizëm, keni nisur procese që me bindjen të dalim dhe të shprehemi siç kemu dashur. Do vazhdojmë të jemi pranë njëri-tjetrit, jemi për të punuar për interesin e përgjithshëm. Ideja ishte që vetë lideri Ali Ahmeti sonte deshti të ishte sonte këtu në Forinë. Lideri është në shtëpi të tij pasi ai ka lidhje familjare me Forinën, ai sonte është në shtëpi të tij”, delaroi kryparlamentari Talat Xhaferi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here