31.8 C
Skopje

Magnati shqiptar Saimir Mane viziton Dibrën. Shqyrton mundësitë për investim në turizëm

Magnati shqiptar Saimir Mane sot bashkë me zëvendëskryeministrin e parë, Artan Grubi dhe ministrin e Ekonomisë Kreshnik Bekteshi, deputeten e zonës së Dibrës dhe kryetarin Hekuran Duka ka zbritur në në Dibër për vizitë, me qëllim që të sheh nga afër mundësit e reja të bashkëpunimit dhe zhvillimit të ekonomisë edhe më të madhe në këtë qytet të rëndësishëm, informon GAZETA.MK

“Jam i surprizuar nga të gjitha ato që pash deri më tani sidomos nga kjo kryevepër që ka bërë Mexhiti këtu dhe jam i sigurt se me hapjen e rrugës së Arbërit duhet të shtoj, jo një hotel por edhe katër hotele të tjera këtu. Mezi pres të bashkëpunojmë në çfarëdo lloj mënyre që do të gjejmë pasi që e përsërisë jam super i surprizuar nga ajo që pash këtu dhe besoj që shumë shpejt do të jem prezent për investime për të cilat do të gjejm gjuhë të përbashkët në Dibër,” ka thënë Mane.

Burimi: GAZETA.MK

TË FUNDIT

Nafta nga mesnata më lirë në Maqedoni, ja si do jenë çmimet

Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e sotme ka sjellë vendim që të lirojë për 2.50 denarë çmimin e dizelit, ndërsa nuk ka ndryshim...

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...