0.8 C
Skopje

Grubi: Në Dibër po hapim mundësi për investime të reja

Sot bashkë me ndërmarrësin e njohur nga Shqipëria, Saimir Mane, kryetarin Hekuran Duka, ministrin e Ekonomisë Kreshnik Bekteshi dhe deputeten e zonës kemi ardhur në Dibër për vizitë tek Mexhit Capa, me qëllim që të shohim mundësit e reja të bashkëpunimit dhe zhvillimit të ekonomisë edhe më të madhe këtu në Dibër. Kështu ka thënë zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi gjatë takimit me afaristë të Dibrës.

“Jam shumë i kënaqur që po shohim mundësit e investimeve të reja, bashkë me përkrahjen e institucioneve qendrore të Qeverisë, në bashkëpunim me institucionet lokale të komunës së Dibrës si dhe me afaristët e njohur në mënyrë që ta ndihmojmë në përgjithësi zhvillimin ekonomik të Dibrës. Mexhit Capës i urojmë shumë sukses me këtë investim që ka bërë dhe po e ndihmon Dibrën, po e ndihmon ekonominë e Dibrës dhe urojë që të gjejnë gjuhë të përbashkët për investim të edhe mëtejme edhe me z. Mane i cili siç e dini kudo që ka prekur dora e tij, vetëm se ka lulëzuar ajo pjesë, ka ndihmuar shqiptarët, ka ndihmuar qytetarët, ka ndihmuar ekonominë vendore dhe shtetërore, andaj dhe jemi shumë të lumtur që e kemi sot në Dibër”, është shprehur Grubi.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...