32.8 C
Skopje

Duka: Bashkëpunimi i Dibrës me pushtetin qëndror dhe sipërmarrësit privat tejet i rëndësishëm

Bashkëpunimi i pushtetit lokal me pushtetin qendror është një faktor shumë i rëndësishëm në zhvillimin ekonomik lokal. Kështu ka thënë kryetari i Dibrës, Hekuran Duka gjatë vizitës që ia bën zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi, bashkë me ministrin e Ekonomisë, Kreshik Bekteshi dhe me ndërmarrësin e njohur nga Shqipëria, Saimir Mane, me qëllim që të shqyrtojnë dhe shohin mundësit e reja të bashkëpunimit dhe zhvillimit të ekonomisë edhe më të madhe në Dibër, informon GAZETA.MK

“Tani me përfaqësuesit e Qeverisë jemi këtu dhe në bashkëpunim me sipërmarrësin e njohur, z. Saimir Mane, vijmë me projekte konkrete edhe do t’i konkretizojmë edhe më tutje të gjitha investimet të cilat ai ka ndërmend që t’i bëje këtu dhe besoj se në të ardhmen e afërt do krijojmë një perspektivë shumë të mirë për rininë dhe për perspektiven e këtij qyteti,” ka thënë kryetari i Dibrës, Hekuran Duka.

TË FUNDIT

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...