31.8 C
Skopje

‘Shesheli’ i Maqedonisë këshilltar në listën e Danella Arsovskës në Shkup

Kandidatja për kryetare të Shkupit nga radhët e VMRO-së, Danella Arsovska ka emëruar për këshilltar në listën e saj Strasho Angellovskin i cili njihet efhe si Shesheli i Maqedonisë.

Strasho është kryetar i partisë së djathtë në bllokun maqedonas dhe udhëheqës shumë vjeçar i partisë konzervative MAAK. Njihet edhe me qëndrimet e tija për t’i bindur maqedonasit për promovimin e nacionalitet maqedonas si maqedonas antik.

TË FUNDIT

Vlora Dumoshi: Djali im për shkak të Qeverisë Kurti 1 nuk do të kthehet më në Kosovë

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj (Rroni Dumoshi), i...

Vajza e Madonna-s, Lourdes, shfaqet në pistën e modës me kostum të ngushtë në Javën e Modës në Paris

Lourdes Leon, modelja 25-vjeçare, e bija e Madonna-s, eci në pistë gjatë shfaqjes së veshjeve për meshkuj Marine Serre Pranverë Verë 2023 në Javën...

Gashi: Janë bërë shkelje kushtetuese në ligjin për KPK-në

Të mërkurën e 29 qershorit, Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka informuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin...