0.8 C
Skopje

Kërkohet dorëheqja e Ziadin Selës

Pas dështimit në zgjedhjet e 17 Tetorit anëtarët e ASH kërkojnë dorëheqjen e Ziadin Selës. Humbja e madhe në çdo cikël zgjedhor ka bërë që të revoltohen votuesit duke mos e dashur më për kryetar struganin.

Çdo përballje e Selës me Ali Ahmetin ka qenë e humbur dhe për këtë shkak kërkohet edhe dorëheqja e tij. Si kryetar i ardhshëm i partisë flitet se do të jetë Arben Taravari.

Kohëve të fundit koalicionet të cilat janë bërë nga ASH janë bërë me urdhër të Taravarit. Sela është lënë jashtë loje duke mos pasur fuqinë e mëhershme në parti.

TË FUNDIT

Ali Ahmeti: Më pikëlloi lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Daut Zeqiri

Ka ndërruar jetë Daut Zeqiri. Luftëtar dhe veteran i UÇK-s. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zeqiri dhe bashkëveprimtarët...

Përurohet rruga Krushopek- Qendra rekreative Saraj, zëvendësministri Rexhepi: Edhe një projekt i kryer me sukses

Edhe një projekt i kryer me sukes, ku edhe njehrit dëshmojmë se e mbajmë fjalën dhe realizojmë prijekte konkrete. Sot jemi të pranishëm në...

Qytetarët e RMV-s zgjedhin Ali Ahmetin si liderin më të besueshëm

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Anketa: BDI bindshëm e para te shqiptarët

Instituti për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) ka realizuar një anketë të shkurtër telefonike në periudhën 17-19 janar 2022 me 1124 të anketuar të...

Ali Ahmeti kujton Rugovën në 16 vjetorin e vdekjes së tij

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shkruar në rrjetin social Facebook për ish Presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 16 vjetorin...