32.8 C
Skopje

VMRO-DPMNE falënderon Fatmir Limanin për fitoren në Kërçovë (VIDEO)

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në një deklaratë ka falënderuar kandidatin e pavarur për kryetar të Kërçovës, Fatmir Limani për përkrahjen të cilën ai e ka shprehur hapur për kandidatin e VMRO-DPMNE-së, shkruan tokasot.com

 

Mickoski nuk ka nguruar t’i thur elozhe Fatmir Limanit duke thënë se e vlerëson atë pa masë.

 

Në 20 sekonda sa zgjat dhe kjo deklaratë e Mickosit, mund të vërehet urrejtja e tij patologjike ndaj shqiptarëve dhe syri i tij si i sheh ata! Ai në fund të deklaratës thjeshtë tha: E njoh Limanin, pasi ai ishte zëvendës i imi në ELEM, duke lënë për të kuptuar se shqiptarët janë të mirë vetëm si qytetar të rendit të dytë.

 

“I jam shumë mirënjohës për përkrahjen të cilën e mora nga kandidati i pavarur Fatmir Limani për Kërçovën. Fatmir Limani është një njeri me të cilin kam punuar, njeri i cili në ELEM ishte zëvendës i imi dhe një njeri të cilin e vlerësoj pa masë,” ka thënë Mickoski.

TË FUNDIT

Kurti vizitoi bujqit e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka komentuar për kohën e të korrave në Kosovë. Kurti u...

Aksident i rëndë në Strumicë, lëndohen 13 persona, në mesin e tyre edhe një fëmijë gjashtë vjeçar

Trembëdhjetë persona janë lënduar nga përplasja e dy automjeteve të pasagjerëve me targa të Strumicës, e cila ka ndodhur dje pasdite në ora 16:20...

Në V.K. “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet deri në 30 minuta

Për shkak të frekuencës së shtuar të automjeteve, koha e pritjes për hyrje në vend prej VK “Tabanocë” për hyrje është rreth 20-30 minuta,...

Digjet një shtëpi në Pejë, pamje nga vendi i ngjarjes

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e së dielës në qytetin e Pejës. Nuk dihet ende për numrin e të lënduarve apo shkaktarin e...