28.8 C
Skopje

Qytetari i revoltuar me opozitën shqiptare, nuk e dëshiron VMRO-në në Qeveri (VIDEO)

Gazeta lajm sot ka qenë në terren duke i pyetur qytetarët se çfarë mendojnë për një rikthim të mundshëm të VMRO-së në Qeveri? Një qytetar në moshë tregon se çfarë kanë përjetuar shqiptarët në periudhën kur VMRO-ja ishte në Qeveri.

“Kurrë mos ardhtë më në Qeveri. Na ka vrarë, na ka burgosur VMRO-ja. Zoti e humbtë. Ajo kurr mos ardhtë në Qeveri sepse i ka burgosur shumë shqiptarë dhe gratë tona dhe motrat tona u dërgonin ushqim të burgosurve tanë. Le ta dijë e gjithë bota”, është shprehur qytetari.

Gjithashtu nuk ka hezituar të flasë edhe për periudhën kur fëmijët shqiptarë sulmoheshin nëpër autobuse nga maqedonasit. Qytetari u shpreh: “Në autobusa krejt gjak na kanë bërë fëmijët kur ka qenë në Qeveri VMRO-ja. Tani janë më të qetë dhe askush nuk i sulmon fëmijët. Që nga koha kur LSDM-ja është në Qeveri askush nuk ka sulmuar askënd dhe asnjë fëmijë më nuk është i rrezikuar”, janë fjalët e qytetarit.

https://www.facebook.com/103071215485714/videos/3092663124304319/?extid=CL-UNK-UNK-UNK-IOS_GK0T-GK1C&ref=sharing

TË FUNDIT

Shpejtim Bajoku, i bronztë në Lojërat Mesdhetare

Boksieri Shpejtim Bajoku është ndalur në gjysmëfinale të Lojërave Mesdhetare që po mbahen të Oran Të Algjerisë. Megjithëse humbi, Bajoku e ka fituar medaljen...

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...