29.8 C
Skopje

Osmani: Mbështesim Shilegovin, investoi në mënyrë të barabartë

Në emisioni “360 gradë” në Alsat, Bujar Osmani nga BDI e cilësoi koalicionin me LSDM-në si parimorë, dhe theksoi se ky bashkëpunim do të vazhdojë posaçërisht në Qytetin e Shkupit, ku BDI do të mbështes kandidatin e LSDM-së, Petre Shilegov.

“Ne konsiderojmë se në Shkup duhet vazhdimësi, për shkak se u tregua se mund të kemi kryetar komune i cili dinë të investojë në mënyrë të barabartë në të gjitha zonat, dhe prandaj japim mbështetje për kandidatin Petre Shilëegov edhe për një mandat për Qytetin e Shkupit”, tha Osmani.

Burimi: ALSAT

TË FUNDIT

Merko: Dita e pavarësisë së SHBA-së është moment kyç për demokracinë dhe historinë botërore

Kryetari i Komunës së Strugës z. Ramis Merko uron 4 Korrikun, festën e madhe kombëtare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dita e pavarësisë së...

Zv/ministri Bushi: Gëzuar 4 Korrikun Amerikë, mike e RMV-së dhe aleate e shqiptarëve

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nazim Bushi sot përmes një fraze të presidentit historik të SHBA-ve, John F. Kennedy në faqen e tij zyrtare në facebook...

Konsultimet për propozimin francez, Kovaçevski sot takon Selën

Vazhdojnë konsultimet për propozimin francez për fillimin e negociatave inkuadruese të Republikës së Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian. Për sot në orën 11...

Ganiu: Sot po festojmë ditëlindjen e 246 të djepit të demokracisë, lirisë e prosperitetit

Kryetari i komunës Çair, Visar Ganiu ka uruar ditëlindjen e 246 të Amerikës. Sipas Ganiut, kjo festë sa ka rëndësi për amerikanët po aq...