29.8 C
Skopje

KSHZ ia mer fitoren Bekim Pocestës? Nuk pranohet ankesa e koalicionit ASH-AAA (FOTO)

KSHZ sapo ka refuzuar ankesën e koalicionit ASH-AAA për përseritje të zgjedhjeve në një vendvotim, ku siç thonë nga ky koalicion, do të mund të vërtetohej fitorja e Bekim Pocestës në rrethin e parë zgjedhor.

“Proceverbali nuk është i nënshkruat nga Të gjithë komisionerët edhe pse ligji e kerkon këtë. Ankesa jonë u refuzua pa bazë”, thonë nga ky koalicion duke derguar edhe pjesët e ligjit që bazojnë kerkesen e tyre./Lideri.mk

TË FUNDIT

ITSHKSH: Shkulja e bredhit të Nënë Terezës, akt barbar!

Nga Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup sot kanë reaguar për shkuljen e bredhit të Nënës Terezë në sheshin e...

Merko: Dita e pavarësisë së SHBA-së është moment kyç për demokracinë dhe historinë botërore

Kryetari i Komunës së Strugës z. Ramis Merko uron 4 Korrikun, festën e madhe kombëtare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dita e pavarësisë së...

Zv/ministri Bushi: Gëzuar 4 Korrikun Amerikë, mike e RMV-së dhe aleate e shqiptarëve

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nazim Bushi sot përmes një fraze të presidentit historik të SHBA-ve, John F. Kennedy në faqen e tij zyrtare në facebook...

Konsultimet për propozimin francez, Kovaçevski sot takon Selën

Vazhdojnë konsultimet për propozimin francez për fillimin e negociatave inkuadruese të Republikës së Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian. Për sot në orën 11...