28.8 C
Skopje

EKSKLUZIVE: Arrihet marrëveshja BDI-LSDM në Gostivar

Sonte Bashkimi Demokratik për Integrim – BDI dhe Lidhja Social Domokrate e Maqedonisë – LSDM në Gostivar, kanë arritur marrëveshje për bashkëpunim në rrethin e dytë në Gostivar, mëson Gostivari Sot.

Me këtë marrëveshje, LSDM do të mbështet Nevzat Bejtën për Kryetar komune.

LSDM në zgjedhjet lokale për Këshillin Komunal fitoi 2.958 vota.

Nevzat Bejta në rrethin e parë arriti të merr 13.190 vota.

Mësohet që marrëveshja BDI-LSDM do të zyrtarizohet nesër nga eksponentë të lartë partiak të dy partive politike.

Të njejtat burime shprehin kënaqësi pasi marrëveshja është për të përkrah programin e BDI në të mirë të qytetarëve të Gostivarit.

TË FUNDIT

Shpejtim Bajoku, i bronztë në Lojërat Mesdhetare

Boksieri Shpejtim Bajoku është ndalur në gjysmëfinale të Lojërave Mesdhetare që po mbahen të Oran Të Algjerisë. Megjithëse humbi, Bajoku e ka fituar medaljen...

Ahmeti uron Kamberin: Shqiptarët e Luginës qëndruan bashkë, kaluan obstruksionet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Shaip Kamberi për zgjedhjen e tij deputet. Ai ka thënë se shqiptarët e Luginës së...

MINT: Bie çmimi i naftës për 2 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë(MINT), i ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për të premten e një korrikut. Çmimi maksimal i lejuar...

Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian. Travis Barker është dërguar me urgjencë...